Spotkanie z Dyrekcją SBS

W dniu 17 lipca 2023 r. o godz. 11.00 odbyło się zaplanowane spotkanie przedstawicieli NSZZ „Solidarność” z Dyrektorem Operacyjnym Zakładu SBS ZF Automotive Systems Poland w Częstochowie. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Działu HR SBS. Tematem spotkania było omówienie organizacji pracy i stanu zatrudnienia pracowników zatrudnionych w outsourcingu oraz przez Agencję Pracy Tymczasowej.
Przedstawiciele NSZZ „Solidarność” przedstawili Dyrektorowi Operacyjnemu wiele uwag i spostrzeżeń otrzymywanych od etatowych pracowników, dotyczących dyscypliny pracy i zaangażowania przy świadczeniu pracy przez pracowników zatrudnionych w outsourcingu oraz przez APT. Zdaniem Dyrektora Operacyjnego niektóre informacje przedstawione przez NSZZ „Solidarność” są już znane Dyrekcji i kierownictwu zakładu, będą one bardzo szczegółowo i wnikliwie wyjaśniane.
Priorytetem Dyrekcji jest równe traktowanie wszystkich pracowników. zarówno etatowych. jak i tych, którzy podejmują pracę w outsourcingu lub przez APT. W tej sprawie planowane jest także przeprowadzenie rozmów z liderami oraz osobami wiodącymi, by w przyszłości nie było jakichkolwiek nieporozumień i konfliktów pomiędzy pracownikami. Obecnie ze względu na duże zapotrzebowanie do świadczenia pracy w celu wykonania zwiększonych planów produkcyjnych przypadających na okres wakacyjny potrzebne jest dodatkowo zatrudnienie około 100 osób oraz świadczenie pracy przez pracowników w godzinach nadliczbowych.
Niestety, w tym okresie około 30% załogi wyraża chęć pracy w godzinach nadliczbowych, co nakłania na kierownictwo zwracanie się z prośbą do pracowników o ewentualne w miarę możliwości zmianę terminu wykorzystania swojego planowego urlopu wypoczynkowego. Według zapewnień Dyrektora Operacyjnego strona związkowa będzie na bieżąco informowana o postępach związanych z realizacją i rozwiązaniem przedstawionych problemów.