Pismo dotyczące wprowadzenia dodatkowych rozwiązań płacowych

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” informuje wszystkich pracowników zatrudnionych w zakładach IRS i SBS w ZF ASP w Częstochowie, że treść otrzymanego w dniu 20 lutego 2023 r. pisma, w którym zostały zawarte wyjaśnienia Pracodawcy dotyczące wypłaty dla pracowników nagrody rocznej w wysokości 5% wynagrodzenia zasadniczego, zostanie przesłana do Biura Prawnego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z prośbą o przeanalizowanie zapisu porozumienia w tej sprawie i wydania opinii prawnej w celu podjęcia ewentualnych dalszych czynności prawnych wobec Pracodawcy.
Jednocześnie informujemy, że w dniu 20 lutego br. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” zwróciła się z pismem do Pracodawcy o podjęcie natychmiastowych rozmów w celu wypracowania i uzgodnienia rozwiązań dotyczących wprowadzenia dodatku dla pracowników za świadczenie pracy w systemie 2-zmianowym, wypłacania w zadowalającej wysokości miesięcznej premii produkcyjnej oraz wprowadzenia dodatku w wysokości 150 zł brutto za każdą przepracowaną sobotę i każdą przepracowaną niedzielę w systemie 4-zmianowym.
O efektach rozmów będziemy powiadamiać w odrębnych komunikatach. W załączeniu treść pisma przesłanego do Pracodawcy: LINK>>>.