Spotkanie z Dyrekcją SBS

W dniu 28 czerwca 2021 r. o godz. 10.00 odbyło się zorganizowane przez Dyrekcję SBS spotkanie z członkami Prezydium Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność”. Podczas spotkania Dyrekcja przedstawiła stronie społecznej obecną sytuację dotyczącą spadku produkcji w Zakładzie Pasów Bezpieczeństwa, która wynika z nagłych niespodziewanych redukcji zamówień ze strony większości klientów.
Nieoczekiwane spadki zamówień związane są z przestojami podejmowanymi przez producentów samochodów, wynikającymi z braku odpowiednich komponentów wykorzystywanych do produkcji aut. Na obecną chwilę na przypadający okres końca czerwca oraz lipca i sierpnia br. Pracodawca nie będzie w stanie zapewnić pracy dla wszystkich pracowników. W związku z tym Dyrekcja SBS podjęła decyzję dotyczącą ograniczenia czasu pracy dla pracowników APT, w tym także dla obcokrajowców oraz zwraca się z apelem i prośbą do pracowników o wykorzystywanie bieżących urlopów wypoczynkowych w celu wydłużenia weekendów i przeznaczenia ich na dłuższy odpoczynek. Dyrekcja ma nadzieję, że w związku ze spadkiem zamówień w przypadającym okresie wakacyjnym wszyscy pracownicy nie powinni mieć problemów z wykorzystaniem swojego urlopu wypoczynkowego w tym okresie.
Sytuacja jest dynamiczna i aktualizowana przez Pracodawcę na bieżąco. We wrześniu br. prawdopodobnie istnieje możliwość powrotu do większej produkcji, co będzie się wiązało z uruchomieniem rekrutacji i naborem nowych pracowników APT.