Siła Związku Zawodowego

Podstawą siły każdego związku zawodowego jest liczebność i świadomość jego członków oraz liderów. NSZZ Solidarność identycznie rozumie znaczenie siły związkowej i koniecznych zadań. Taka siła pozwala związkowi zawodowemu skutecznie negocjować z pracodawcami i prowadzić dialog społeczny. To z kolei wiąże się z nieustającą pracą nad organizowaniem pracowników.  Pracowników w tworzeniu związku zawodowego wspierają organizatorzy związkowi, czyli osoby przeszkolone specjalnie do rozmów z niezorganizowanymi jeszcze pracownikami. Organizatorzy wychodząc do pracowników rozmawiają o ich problemach w miejscu pracy i przedstawiają korzyści płynące ze zorganizowania się w związek zawodowy.  Bezsprzecznym jest fakt, iż tam gdzie działa związek zawodowy skala naruszeń pracowniczych jest mniejsza, a sami pracownicy mają w ręku najskuteczniejsze narzędzie do rozwiązywania problemów i poprawy jakości swojego życia. Niezdecydowanych jeszcze pracowników zachęcamy do wstępowania w szeregi NSZZ „Solidarność”, by mogli poprawiać jakość swojego życia. Można skontaktować się z nami telefonicznie bądź z pomocą formularza kontaktowego na stronie w zakładce “Kontakt”.