Zwolnienia grupowe (cd.)

W dniu 24 czerwca 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie dotyczące konsultacji w celu uzgodnienia treści porozumienia dotyczącego zasad postępowania w sprawach dotyczących pracowników objętych zamiarem grupowego zwolnienia.
Podczas spotkania obie strony przedstawiły swoje stanowiska dotyczące treści, które winny być zawarte w porozumieniu. Pracodawca zobowiązał się uwzględnić proponowane przez stronę związkową kryteria socjalne i inne. Proponowane przez Komisję Zakładową zapisy dotyczące m.in. liczby zwalnianych pracowników, kryteriów doboru pracowników do zwolnienia, kolejności zwolnień i terminów dokonywania wypowiedzeń oraz możliwości skorzystania przez pracowników będących w wieku przedemerytalnym z rozwiązania umowy o pracę za porozumiem stron z przyczyn leżących po stronie Pracodawcy zostaną uwzględnione i przesłane w dniu jutrzejszym stronie społecznej do konsultacji i ewentualnego podpisania porozumienia, które zaplanowano na dzień 29 czerwca br. o godz. 12.00. Podczas dzisiejszego spotkania obie strony wyraziły wolę do kontynuacji dalszych konsultacji i podpisania wspólnie wypracowanego porozumienia.