Wysokość nagrody rocznej i premii produkcyjnej

W dniu 17 kwietnia br. członkowie Prezydium Komisji Zakładowej uczestniczyli w spotkaniu z Dyrektorem HR ZF TRW Polska Sp. z o.o. w Częstochowie.
Podczas spotkania omówiono kwestię nagrody rocznej za 2017 r. dla pracowników w wysokości 4,71 %wynagrodzenia zasadniczego brutto oraz kryteria dotyczące naliczania wysokości miesięcznej premii produkcyjnej. Obecnie obowiązujące kryteria, a w szczególności wskaźnik poziomu odpadów produkcyjnych, rzutują na mniejszą wysokość wypłacanej premii produkcyjnej dla pracowników. Zdaniem strony związkowej wysokość nagrody rocznej jest poniżej oczekiwań pracowników, nieadekwatna do wkładanego wysiłku i zaangażowania pracowników naszych zakładów oraz bardzo dobrych wyników ekonomicznych uzyskanych w 2017 roku.
Członkowie Prezydium Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność” zwrócili się do Dyrektora HR o podjęcie wspólnych działań z Komisją Zakładową NSZZ “Solidarność” zmierzających do ujednolicenia naliczania wypłat nagrody rocznej dla wszystkich pracowników zatrudnionych w grupie ZF. Na najbliższym posiedzeniu Forum Europejskiej Rady Zakładowej strona związkowa przedstawi Zarządowi ZF swoje stanowisko dotyczące rażącego dyskryminowania pracownika polskiego oraz pracowników z innych krajów względem pracowników zakładów grupy ZF znajdujących się w Niemczech oraz zwróci się z apelem do przedstawicieli ERZ o podjęcie odpowiednich działań zmierzających do ujednolicenia naliczania wypłat nagrody rocznej dla wszystkich pracowników zatrudnionych w grupie ZF.
Następne spotkanie zaplanowano na dzień 20 kwietnia br.