Rokowania w celu rozwiązania sporu zbiorowego

W dniu 1 lutego odbyła się pierwsza tura rokowań Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność” z Dyrekcją ZF TRW Polska Sp. z o.o. w Częstochowie w toczącym się sporze zbiorowym dotyczącym uzgodnienia wzrostu wynagrodzeń.
Dyrekcja podtrzymuje swoją propozycję wzrostu budżetu wynagrodzeń dla pracowników produkcji o kwotę bazową w wysokości 150 złotych brutto (do stawki zasadniczej) oraz wzrost premii frekwencyjnej do 250 złotych. Strona związkowa podtrzymuje swoje zgłoszone żądania w dniu 16 stycznia. Zdaniem Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność” proponowane podwyżki wynagrodzeń odbiegają od oczekiwań pracowników. Przed podpisaniem protokołu rozbieżności i wejściem w postępowanie mediacyjne Dyrekcja zaproponowała spotkanie w dniu 5 lutego o godz. 12.00 w celu przedstawienia uzgodnionych z Zarządem ZF nowych propozycji.
Podczas spotkania Komisja Zakładowa NSZZ “Solidarność’ przedstawiła Dyrekcji Zakładu Poduszek Powietrznych swoje stanowisko, w którym wyraża swoją dezaprobatę dla podejmowanych działań dotyczących zmiany organizacji czasu pracy na system dwuzmianowy dla niektórych pracowników produkcji. W wyniku przeprowadzonych rozmów obie strony uzgodniły, że w przypadku konieczności pracy na niektórych liniach pracy w systemie dwuzmianowym będzie ona dotyczyła wyłącznie na zasadzie dobrowolności.
Tutaj publikujemy protokół ze spotkania.