Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem


Region Małopolskiej “Solidarności” i Komisja Krajowa NSZZ “Solidarność” informuje, że w dniach 22-23 września 2018 r. odbędzie się X Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem pod honorowym patronatem Izabeli i Adama Małyszów.
Organizatorzy – Region Małopolski NSZZ “Solidarność”, Komisja Krajowa NSZZ “Solidarność”, PZN, TZN i OPO-COS Zakopane serdecznie zapraszają. Bilety dwudniowe w cenie 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) oraz jednodniowe – 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) można już zamawiać w Regionie Małopolskim NSZZ “Solidarność”, tel.: 012 421 60 54, e-mail: krakow@solidarnosc.krakow.pl. Bilety będą również do nabycia przy Wielkiej Krokwi w dniach 22-23 września od godz. 9.00 każdego dnia.

Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich odbył się po raz pierwszy w 2007 r. i zyskał sobie przychylność zarówno wśród zawodników i trenerów, jak i kibiców. Co roku we wrześniu także członkowie “Solidarności” spotykali się w Zakopanem, by podziwiać najlepszych polskich skoczków i ich następców. Warto przypomnieć, że w 2007 r. zawody wygrał Adam Małysz, wyprzedzając Kamila Stocha i Macieja Kota. Po raz ostatni skoczkowie rywalizowali o Puchar Solidarności w 2015 r. W kolejnych latach, ze względu na remont Wielkiej Krokwi, zawody nie odbyły się. W 2018 r. reaktywujemy wspólnie z TZN i COS Zakopane zawody o Puchar Solidarności, które odbędą się w ramach Pucharu Kontynentalnego, a więc wezmą w nim również udział zawodnicy z zagranicy.
Zawody o Puchar Solidarności odbędą się w dniach 22-23 września (sobota-niedziela); w pierwszym dniu zawody odbędą się po południu, natomiast w drugim rano. W sobotę 22 września w godz. 10.00-14.00 na obiektach stadionu COS przy ul. Bronisława Czecha zostaną rozegrane również zawody sprawnościowe dla dzieci i młodzieży “Solidarni z Handicapem 2018”. Udział w nich jest bezpłatny. Współorganizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Integracji przez Sport Handicap, której przewodzi znana polska alpejka sprzed lat Małgorzata Tlałka-Długosz. Zgłoszenia do udziału w zawodach będą przyjmowane przed startem.

Umieszczony w Aktualności

« »