POGOTOWIE STRAJKOWE: Uchwała ZR przypomina o obowiązku uczestnictwa w akcjach protestacyjnych

“W związku ogólnopolskim międzyzwiązkowym pogotowiem strajkowym Zarząd Regionu Częstochowskiego NSZZ “Solidarność” zgodnie z par. 15 ust. 4 Statutu NSZZ “Solidarność” – głosi uchwała Zarządu Regionu podjęta na posiedzeniu 17 lutego – zobowiązuje członków Organizacji Związkowych NSZZ “Solidarność” Regionu Częstochowskiego do obowiązkowego uczestniczenia w akcjach protestacyjnych lub w innych formach protestu organizowanych przez Komisję Krajową i Zarząd Regionu Częstochowskiego NSZZ “Solidarność”.
Działania będą uzależnione od sytuacji w kraju i decyzji Komisji Krajowej.
Zarząd Regionu Częstochowskiego NSZZ “Solidarność” zobowiązuje Komisje Zakładowe do organizowania nadzwyczajnych zebrań w celu przekazywania bieżących informacji otrzymanych od Zarządu Regionu”.