Działalność Organizacji Zakładowej NSZZ “Solidarność”

Na jednym z portali społecznościowym od dłuższego czasu zamieszczane są przez osobę/osoby osoby wrogo nastawione do NSZZ “Solidarność” wpisy w sposób fałszywy przedstawiające działalność Organizacji Zakładowej NSZZ “Solidarność” ZF TRW Polska Sp. z o.o. w Częstochowie oraz jej działaczy.
W szczególności wpisy te dotyczą działalności Organizacji Zakładowej w latach 2012-2013, kiedy jednym z członków Komisji Zakładowej była osoba, która obecnie na terenie zakładu próbuje podejmować działania, zmierzające do – jak ma to określać w rozmowach z innymi pracownikami – “zgnojenia” i “załatwienia raz na zawsze” przewodniczącego Komisji Zakładowej.
Komisja Zakładowa NSZZ “Solidarność” zdecydowała o niewdawaniu się w polemiki z osobami, kierującymi się tak niskimi pobudkami, tym bardziej, iż w tamtym okresie, jak i obecnie, nic w Organizacji Zakładowej nie dzieje się i nie może dziać się bez wiedzy i akceptacji osób wybranych w skład Komisji Zakładowej oraz Komisji Rewizyjnej, będących osobami podejmującymi decyzje i mającymi pełny dostęp do dokumentacji związkowej. Informujemy natomiast wszystkich członków NSZZ “Solidarność”, iż każdy związkowiec mający jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości dokumentacji finansowej i innej dokumentacji wewnątrzzwiązkowej może przyjść do siedziby Komisji Zakładowej i zapoznać się z wszelkimi dokumentami.
Jednocześnie Komisja Zakładowa NSZZ “Solidarność” czuje się w obowiązku przypomnieć, iż udostępnianie i rozpowszechnianie danych osobowych bez zgody osób zainteresowanych, w tym wizerunku, może naruszać zapisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, czyli tzw. RODO. Osoby (tzw. “administratorzy” lub “podmioty przetwarzające”), które dopuszczają się czynów, polegających na bezprawnym przetwarzaniu wspomnianych wyżej danych osobowych, są zagrożone co najmniej wysokimi karami finansowymi (rozporządzenie UE: link, ustawa RP o ochronie danych osobowych: link).