13 Kłamstw “Newsweeka”

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Gdańsku przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda podziękował członkom “Solidarności” za masowe wsparcie w postaci maili, telefonów i sms-ów oraz odpowiedział na oszczercze zarzuty “Newsweeka” na swój temat. Wskazał na 13 kłamstw, jakich dopuścili się autorzy materiału. Zapowiedział, że sprawa znajdzie finał w sądzie.
W czasie kiedy według autorów artykułu Piotr Duda miał przebywać w domu wczasowym “Bałtyk” w Kołobrzegu, w rzeczywistości wyjeżdżał za granicę, przebywał na spotkaniach związkowych i konferencjach, uczestniczył w negocjacjach trójstronnych. Do każdej daty zaprezentował dowody – zdjęcia, delegacje, dokumenty. Zapowiedział, że świadkami w sądzie będą takie osoby prezydent Bronisław Komorowski, wicepremier Janusz Piechociński, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz czy Janusz Wojtunik, szef CBA.
Lider “Solidarności” w ciągu ostatnich 6 lat był w “Bałtyku” tylko pięć razy i to służbowo. Prywatnie był tylko jeden raz. “To było trzy i pół dnia. Sam za to zapłaciłem” – mówił przewodniczący i wyjaśnił, że korzystał z bazy zabiegowej, bo jest wliczona w cenę pobytu. Można skorzystać wtedy z dwóch zabiegów i z tylu skorzystał.
Gazeta powołuje się na rozmówcę, który wspomina, że dobrze pamięta majowy pobyt przewodniczącego w Kołobrzegu, podczas którego Duda miał mu przedstawiać swoich teściów. “Moja teściowa nie żyje od ponad 20 lat, a teść nigdy nie był w Kołobrzegu” – skomentował lider Związku. Więcej informacji.